Kurumsal Film Festivali’nin ödülleri geçtiğimiz gece İstanbul Akatlar Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde yapılan bir törenle sahiplerini buldu. Patika Yapım ve Uçan Süvariler Creative Solutions tarafından organize edilen festivale katılan kısa filmler, şirketlerin çalışanları tarafından hazırlandı. Genel müdürlerden şoförlere kadar her kademe çalışan amatör filmlerin yapımına katıldılar. Festivale Boyner, Roche, Daimler Chrysler Finansal Servis, Turkcell, Serenas Group, TCDD, Ekinciler Yatırım, Özel İstanbul Çevre Okulları ve Pink Organizasyon ekiplerinin filmleri yarıştı. Kurum kültürü, müşteri memnuniyeti ve reklam dallarında En İyi Film, En İyi Senaryo, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Yönetmen dallarında toplam 17 ödül verildi.

MERCEDES HAYALİ: Kurum kültürü dalında DaimlerChrysler’in eski Türk filmlerinden esinlenerek çektiği, Mercedes hayali kuran bir baba ve oğulun hikayesinin anlatıldığı film En İyi Kadın Oyuncu (anne rolünde Meltem Gürsoy), En İyi Erkek Oyuncu (baba rolünde Aydın Göktaş) ve En İyi Yönetmen (Aykut Özgülsün) kategorilerinde ödül aldı. En İyi Film ödülünü kansere karşı başlattıkları Mavi Bisiklet kampanyasını anlatan filmle Roche’un, En İyi Senaryo ödülü ise Serenas Group’tan Tuğçe Demir’in oldu. Turkcell’in “Yağmurla Gelen” isimli filmi En İyi Kadın, En İyi Erkek, En İyi Yönetmen, En İyi Film dallarında toplam 4 ödül aldı.

HÜRRİYET İK ÖZEL ÖDÜLÜ: Reklam kategorisinde ise En Yaratıcı Fikir ödülü Ekinciler Yatırım Menkul Değerler’den Alper Semerci’ye, En İyi Senaryo ödülü Özel İstanbul Çevre Okulları’ndan Zeynep Kandeğer’e, En İyi Yönetmen ödülü Turkcell’den Vadi Dipçin’e ve En İyi Reklam Filmi ödülü Boyner’e verildi. Gecede Organizasyon Özel ödülü’ü (En İyi Ekip) TCDD aldı. CNN Türk Özel Ödülü, İstanbul Çevre Okulları’na, Hürriyet İK Özel Ödülü de Boyner’e gitti. Burcu ÖZÇELİK
Hürriyet Gazetesi, 27,11,2006